Spolupráce AffiliateAgency.cz a ČEZ Prodej s.r.o.

S firmou ČEZ Prodej s.r.o. jsme spolupracovali v polovině roku 2016 s cílem vytvořit skvělý affiliate program v oblasti energií v České Republice. Hlavní specializací této firmy je prodej elektřiny a plynu cílovým zákazníkům. Díky affiliate marketingu by se sbíraly kontakty na zákazníky, kteří by měli zájem o některý z druhů energií od tohoto poskytovatele.

Po úvodní konzultaci s klientem jsme provedli kompletní analýzu energetického trhu v online prostředí. Na základě této analýzy jsme připravili kompletní návrhy jak by měl daný affilite program vypadat, co bude jeho konkurenční výhodou, kde budeme shánět partnery, jaké použijeme propagační materiály apod.

Celý tento návrh jsme firmě ČEZ Prodej s.r.o. prezentovali. Následně jsme diskutovali jaké by mělo být procentuální odměňování partnerů  a celkově všechny procesy, které firma musí kvůli affiliate marketingu uvnitř udělat.

Čísla ohledně marží, konverzního poměru a nákladností celého procesu schvalování leadů uvnitř velké korporátní firmy nás dovedli k tomu, že v aktuální podobě není affiliate program pro danou firmu vhodným marketingovým kanálem.

Affiliate marketing tedy není vhodný pro všechny firmy. Vždy je nutné pracovat se správnými čísly a vše dobře propočítat a promyslet. Klientovi jsme upřímně doporučili nejlepší možnou variantu řešení.


„S Milanem Pichlíkem z AffiliateAgency.cz jsme začali spolupracovat v létě 2016. Příjemně nás překvapil způsob jeho komunikace a znalosti z oblasti affiliate marketingu. Díky podrobné analýze a jeho radám jsme společně došli k závěru že pro ČEZ Prodej s.r.o. není aktuálně affiliate marketing vhodným marketingovým kanálem. Přesto byla spolupráce pro nás značným přínosem a určitě doporučíme Affiliate Agency každému, kdo bude chtít rozjet nebo spravovat vlastní affiliate program.

Jitka Schmidtová  – Manažerka strategického rozvoje prodejních kanálů, ČEZ Prodej s.r.o.

Chci také svůj affiliate program