Vybrali jsme 17 nejlepších článků z affiliate a online marketingu za červen 2019

Ani třicítkové počasí a skoro se roztékající klávesnice nezpomalily publikaci skvělých článků, kterých bylo v červnu opravdu požehnaně. Udělejte si ledovou kávu a jdeme na to! 😊

Z Československa

18. června proběhla konference SEO Restart 2019 a pokud jste ji zmeškali, alespoň se podívejte na reporty, prezentace a další zajímavé odkazy z akce.

(Jednu z takových prezentací si připravil i Milan Pichlík, který už slidy publikoval na svém blogu. Jestliže vytváříte obsahový web, jistě v ní najdete spoustu šikovných tipů k vyzkoušení.)

Ondra Martínek nijak nezpomaluje, co se týče své série rozhovorů s předními affiláky, a vyzpovídal tak Michala Hardyna, Zdeňka Dvořáka, Františka Szabó a Michala Majgota.

František si pak našel čas i na nahrání další epizody svého Fandacastu, tentokrát zaměřené na největší faily, které v průběhu 12 let podnikání zažil, a co si z nich vzal.

Nelenil ani Maigi, který na Affiláku sepsal hned několik článků, z nichž bych rád vyzdvihl alespoň pojednání o affil webech založených na informační databázi nebo 3 body, které je třeba mít na paměti při budování svého projektu.

Provozujete více projektů? A jak máte nastavenou prioritizaci? Krátké zamyšlení sepsal Drago z 404m.com a nezapomeňte si přečíst i komentáře pod článkem.

Také jste při spouštění nového projektu sháněli logo? Takové, co bude dobře reprezentovat vaše úsilí, ale přitom do něj nevrazíte celý budget? Tak pro příště si dejte do záložek tento seznam 10 zdarma dostupných nástrojů na vytváření log, který byl publikován na 365tipu.cz.

Analýza webu by měla být jedním z pilířů každého marketéra, ať už optimalizuje svůj projekt nebo začíná nový. Jak na ni vám v návodu o 6 krocích poví Michal Čížek z eVisions.

Pořád slýcháte, jak je teď Instagram to místo, kde být, ale vůbec netušíte, jak z pohledu inzerenta funguje? Možnostmi reklamy na Instagramu vás provede Nikola Stankovičová z Newsfeed.cz.

Zajímá vás více affiliate marketing? Pak se podívejte na články na Investicni-andel.cz.

Ze zahraničí

Červnový update algoritmu Googlu zase rozvířil vody SEO diskusí. S netradičním pohledem pak přišel Glen Alsopp z Gaps.com. Vybral totiž 60 úspěšných webů, které v současnosti válcují SERPy a násobí tak své obraty. Pro našince jistě zajímavá inspirace!

Na Moz.com se pak objevily dva velmi zajímavé články od Cyruse Sheparda. Prvním je seznam 55 SEO nástrojů zdarma (ve kterém se objevil i český Marketing Miner) a druhý se soustřeďuje na Title tag a jak jej využít pro lepší rankování a traffic.

Je vám jasné, že obsah je jeden z nejdůležitějších pilířů webu, ale za boha nemůžete přijít na to, co psát dále? Pár tipů, jak získat další nápady pro články, vám sepsala Rebekah Bek z Ahrefs.com.

Zapomněli jsme na nějaký článek?

Podělte se o něj s námi v komentářích!

Sdílejte tento článek

Jan Šimečík

Dlouholetý affilák a teď také affiliate manažer, kteří se u svých online projektů řídí heslem "udělej internet lepším místem". Velký fanda her, filmů a seriálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *