22 nejlepších článků z affiliate a online marketingu za listopad 2018

Přinášíme vám ty nejlepší články, které se nám v průběhu listopadu dostaly na monitory. Hoďte si je do čtečky nebo je sfoukněte najednou – v každém případě si je rozhodně nenechte ujít! 🙂

Z Československa

Už všechny vaše weby běží na zabezpečeném protokolu HTTPS? Pokud ne, Vladimír Smitka napsal podrobný průvodce k HTTPS na WordPressu.

Na našem blogu se pak objevil ultimátní návod pro optimalizaci a zrychlení webových stránek. Jak se říká, čas jsou peníze, a v affilu to platí dvojnásob.

Na blogu Collabimu zase najdete zajímavý tip, který vám zrychlí přidávání nových příspěvků na blog, pokud jste třeba na cestách.

WordPress je nejrozšířenější platformou pro stavbu webů. O to více je ale náchylný k útokům. Více o tomto tématu vám poví tip číslo 1235 na 365tipu.

Jak jste na tom s analytikou? Google má na ni skvělý nástroj Data Studio, který Milan Pichlík představil v prvním dílu seriálu na svém blogu.

Pokud vlastníte nebo přemýšlíte o založení e-mailové databáze, jistě se vám bude hodit těchto 7 tipů od Václava Krajňáka.

Jestliže ale spíše koukáte po komunikaci na sociálních sítích, možná vás více zaujme 14 způsobů, jak využít chatboty v podnikání, z blogu Michala Fialy.

MediaGuru pak informoval o nových funkcí Instagramu, které se týkají především zlepšení nákupních možností.

Nemůžeme zapomenout ani na začátečníky, a tak jsme na blogu Affiliate Agency publikovali také článek s 5 kroky, jak si vydělat blogováním.

Zájezdový affil je jeden z nejoblíbenějších, ale málo kdo ví, že to není žádná procházka růžovým sadem. Varování pro nové affiláky na základě svých zkušeností sepsal Mikey.

„Kde kráčíš affile?“, ptá se Kamil Staš ve svém článku, ve kterém polemizuje nad současnou situací na československé affil scéně.

Že cesta affiláka není přímočará, vám poví Michal Majgot, který rovněž nabízí svůj pohled na věc.

Radek Strouhal pak na svém blogu sepsal první díl, ve kterém popisuje spouštění svého nového webového projektu.

Poslední měsíc roku bývá nejen pro affiláky ten nejvýdělečnější. Co budou letos Češi na Vánoce nakupovat, kolik utratí a jestli dárky nechávají až na poslední chvíli, prozrazuje Kristýna Hořovská ze Seznamu.

Přemýšlíte, že svoji živnost povýšíte na firmu? Ve svém „dopisu budoucím majitelům firem“ se snaží předat své zkušenosti Jan Řezáč.

Chcete si popovídat s ostatními affiláky? Na Geekforum najdete novou sekci, která je celá právě o affiliate marketingu.

Ze zahraničí

Cítíte, že máte mezery v On-Page optimalizaci pro vyhledávače? Joshua Hardwick z Ahrefs má pro vás perfektní článek, který pokrývá veškeré základy.

Pokud se pak snažíte přeskočit konkurenci pomocí Youtube videí, ty nejdůležitější faktory z hlediska SEO vám představí Rand Fishkin v rámci video-seriálu Whiteboard Friday.

Že stránky s kategoriemi nejsou vůbec zbytečné, ale naopak mohou rankovat ve vyhledávačích a následně konvertovat zákazníky, vám poví Cyrus Shepard a ukáže, jak na to.

Podrobnější návod, jak na sloučení podobných, tematických klíčových slov pro chytré SEO teď i v budoucnu, si pro Moz připravil Tom Casano.

Jeden z největších influencerů v oblasti link buildingu, Brian Dean, pak zaktualizoval svůj seznam těch nejlepších strategií pro získávání zpětných odkazů.

Jestliže už nejste solopreneuři, ale začínáte pracovat v týmu, právě vám by se mohlo hodit představení organizačního systému PARA z klávesnice Nata Eliasona.

Zapomněli jsme na nějaký článek?

Podělte se o něj v komentářích!

Sdílejte tento článek

Jan Šimečík

Dlouholetý affilák a teď také affiliate manažer, kteří se u svých online projektů řídí heslem "udělej internet lepším místem". Velký fanda her, filmů a seriálů.